O firmie

W historii firmy MRC DOLTECH SP. z o.o. rok 2015 jest szczególnym, jubileuszowym rokiem. Firma obchodzi 20 lecie działalności w górnictwie skalnym i przemyśle cementowym. Działalności w takim zakresie, który można streścić jako „Maszyny Robocze Ciężkie”.
Kopalnie odkrywkowe surowców skalnych to złoże, maszyny i przede wszystkim pracujący tam ludzie. Nam przypadło w udziale wspierać kopalnie w tej części, która dotyczy maszyn.
Od 1995 roku Przedsiębiorstwo Kompletacji Dostaw i Remontów Maszyn Robotniczych Ciężkich Doltech zajmuje się projektowaniem zakładów przeróbczych i dostawą maszyn i urządzeń do kopalń odkrywkowych, a także budową linii recyklingu materiałów budowlanych.
Ważniejsze wydarzenia z tego początkowego okresu to dostawa pierwszej mobilnej kruszarki do pracy bezpośrednio na wyrobisku w Kopalni Dubie. Zaraz potem KW Czatkowice zdecydowała się na zakup u nas Linii do produkcji grysów. To była dobra inwestycja, bo urządzenia te pracują dobrze i wydajnie do dzisiaj. W tym pierwszym roku działalności wypromowaliśmy też na polskim rynku, w kopalniach i zakładach recyklingowych młoty udarowe hydrauliczne z Hiszpanii. Na starcie podstawę dobrej pozycji rynkowej MRC DOLTECH stanowiła przede wszystkim współpraca z Maschinenfabrik Liezen und Giesserei z Austrii i z jej szefem Heinrichem Obernhuberem oraz z firmą Tallers Betono, S.A. i jej ówczesnym dyrektorem generalnym José María Pozasem.
Potem do współpracy zaprosił nas światowy potentat w dostawach urządzeń do przemiału surowców mineralnych oraz maszyn do cementowni – firma niemiecka z Beckum – Christian Pfeiffer Maschinenfabrik GmbH. Nasz udziałowiec z Niemiec jest światowym producentem maszyn, urządzeń i podzespołów towarzyszących dla procesów przemiału surowca i cementu dla przemysłu cementowego. Firma ta ma długą tradycję produkcji, funkcjonuje na rynku od 1925 roku. Działa zgodnie z najlepszymi standardami jakości DIN oraz ISO. Gwarantuje optymalizację procesów mielenia oferując nowoczesne młyny, przegrody, separatory, itp. Kompetencje, wieloletnie doświadczenie, ciągłe CPB badania i rozwój dało tytuł technologicznego lidera rynku. Firma Christian Pfeiffer również obchodzi okrągłe urodziny – 90 lecie istnienia marki.

W kolejnych latach rozwój MRC DOLTECH poszedł w kilku kierunkach. Oprócz podstawowej aktywności – dostaw maszyn i urządzeń, rozwinęliśmy inne dziedziny. Najpierw dodaliśmy do naszej oferty usługi kruszenia i przesiewania. Konsekwentnie realizowaliśmy program inwestycyjny i dzięki temu posiadamy wiele różnych maszyn. Daje to możliwość dostosowanie oferty do wymagań technologicznych i jakościowych stawianych nam przez kontrahentów. Mamy maszyny odpowiednie do przeróbki bardzo skał twardych ale również odpowiednie do kruszenia dolomitów czy wapieni. Pracujemy tymi maszynami w kopalniach skalnych i żwirowniach oraz przy budowie dróg i autostrad. Kolejny etap w naszym rozwoju to rozbudowanie segmentu dostaw części zamiennych. Oprócz elementów do maszyn pochodzących z fabryk MFL i SBM oraz części i podzespołów do młynów CPB dostarczamy również detale do wielu innych typów kruszarek i przesiewaczy. Oczywiście główna specjalizacja to części z materiałów odpornych na ścieranie. Odlewy staliwne i odlewy z żeliwa o wysokiej zawartości chromu czy listwy do kruszarek udarowych z dodatkami ceramicznymi.

W ostatnich latach, po połączeniu dwóch austriackich firm MFL i SBM do szerokiej już oferty MRC DOLTECH doszedł nowy produkt – kruszarki i betoniarnie mobilne SBM. Wreszcie ostatnie ważne zdarzenie z rozwoju naszej firmy. Od 2014 roku ruszyła w MRC DOLTECH produkcja mechaniczno-konstrukcyjna. W oparciu o kontrakty eksportowe rozwinęliśmy produkcję przesiewaczy stacjonarnych, semi-mobilnych i mobilnych oraz przenośników taśmowych. Najnowsze przedsięwzięcie w tym zakresie to budowa kompletnej linii do kruszenia i przesiewania dla kontrahenta ze Szwajcarii. Planujemy powiększać naszą aktywność konstruując nowe urządzenia a jednocześnie modernizując i unowocześniając technologię wytwarzania.

W ciągu 20 lat MRC DOLTECH zrealizował wiele zakładów „pod klucz”. Wyposażaliśmy w maszyny zakłady w Polsce ale również na Ukrainie, Litwie i w Estonii. Stosowanie przez nasze przedsiębiorstwo nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych jest dla odbiorców opłacalne, przez co firma cieszy się zaufaniem kontrahentów. Oczywiście nowoczesna technologia, światowego poziomu rozwiązania konstrukcyjne czy najlepsze materiały nie wystarczą na dobrą markę firmy. O wysokim poziomie naszej firmy decydują pracujący w firmie ludzie. Mieszanka doświadczenia i młodzieżowej energii, ambicja i rzetelność, otwartość na kontakty ze światem to cechy dużej grupy inżynierów i techników z MRC DOLTECH. Rozwój europejskiego rynku przeróbki surowców skalnych i recyklingowych to wyzwanie dla MRC Doltech. Firma dąży do ciągłego ulepszania technologii, pozyskiwania nowych klientów oraz podnoszenia efektywności pracy, co stymuluje jej dynamiczny rozwój.